ענת לוין יעקבי - טיפול זוגי, משפחתי ואישי
אשמח לעזור ולייעץ 054-4758338
מטפלת זוגית מומלצת מטפלת משפחתית מומלצת
מהו טיפול זוגי?
הטיפול הזוגי הינו שיחה טיפולית בדומה לטיפול פרטני מול פסיכולוג, המתקיימת על בסיס שבועי ונמשכת כשעה. בפגישה זו מועלות הבעיות הזוגיות והמטרות אותן מעוניין הזוג להשיג ופועלים להשגת השינוי תוך הצבת מטרות מוגדרות וממוקדות.


יתרונות הטיפול הזוגי:
היתרון שבטיפול זוגי אינו מתמצה במתן פתרון לבעיה ספציפית נקודתית בלבד, אלא מתמקד בשיפור וייעול התהליכים המתנהלים בתוך הזוגיות, תהליכים שבמידה והם מתפקדים באופן יעיל וחלק בכוחם למנע או לצמצם למינימום חיכוכים ובעיות עכשוויות ואף למנע יצירת בעיות חדשות. תהליכים אלו הם תהליכים קריטיים בחיי כל זוג, כגון: תקשורת, ניהול משברים, קבלת החלטות וכו'. התמקדות בתהליכים ומיומנויות זוגיים אלו ורכישת כלים מתאימים לשיפור התהליכים הנמצאים בצמתי הזוגיות מקנה תחושת בטחון וסיפוק אישיים לכל פרט בזוגיות, ומיטיבה כתוצאה מכך עם הזוגיות עצמה. מיומנויות אלו מאפשרות לנהל את הזוגיות במסלול הרמוני יותר המונע ומצמצם למינימום חיכוכים ואי הבנות. בנוסף, טיפול זוגי מספק פעמים רבות מסגרת ניטראלית שבה כל אחד מבני הזוג מעלה נושאים שמפריעים לו תוך הקשבה הדדית, ללא דפוסים שהתקבעו בשיחות ביניהם המפריעים לשיחה כזו להתקיים (למרבה ההפתעה, פעמים רבות מפגש שכזה בין בני הזוג קורה בפעם הראשונה במסגרת הטיפול עצמו).


למי מומלץ הטיפול הזוגי-האם ניתן להגיע לבד?
כאשר שני בני הזוג מרגישים שהיחסים נמצאים במשבר ורוצים להתייעץ עם גורם חיצוני ולשפר את האווירה בינהם הם מגיעים לטיפול הזוגי, אך לעיתים רק אחד מבני הזוג לא מרוצה מהקשר והשני/ה לא מבינים "מה הבעיה?", במקרה כזה מומלץ להגיע גם לבד ולברר את הסוגיה לעומק, במידה ובן/בת הזוג ירצו להצטרף בהמשך זה אפשרי, אך לא הכרחי לטיפול מכיוון שדי בשינוי בגורם אחד במערכת זוגית על מנת ליצור שינוי במערכת הזוגית כולה. גם מי שאינו נמצא בזוגיות יציבה ורוצה לברר את הנושא לעומק, יכול בהחלט להתאים לטיפול שכזה.
הטיפול הזוגי מומלץ גם לזוג החי יחד ונמצא בצומת ההחלטה של חתונה-כן/לא? במידה ורק אחד מבני הזוג מעוניין בחתונה והשני מרגיש שהחלטה מקורה בלחץ חברתי הסוגיה יוצרת מתח רב והם זקוקים לעזרה, האהבה לבדה לא מספיקה על מנת לקבל החלטה גורלית כל-כך להמשך החיים של כל אחד מהם.
רבות נכתב על שנת הנישואין הראשונה, היא הקשה מכולן והמתחים והקונפליקטים מהסטטוס החדש מציפים בעיות ישנות ודילמות חדשות. גם ההחלטה להביא ילד לעולם היא החלטה בלתי הפיכה, שלעיתים שני בני הזוג חלוקים לגביה או לגבי המועד המתאים להרחבת המשפחה. כמובן שרגע לפני הגירושין כדאי לנסות ולבדוק האם ניתן לגשר על הפער ולהתגבר על הקשיים המצטברים. עזרה חיצונית יכולה להקל מאוד ולטהר את האווירה, שתאפשר קבלת החלטות אמיתית ואותנטית.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים